Půjčovna aut na ostrově Kos

Na tomto ostrově, stejně jako na ostatních řeckých ostrovech, je mnoho půjčoven, nejvíce asi v hlavním městě Kos Town.

TIP: Rezervujte si auto přes internet na Rentalcars.

Auto Vám z půjčovny dovezou klidně přes celý ostrov přímo k hotelu. Levná půjčovna aut v Řecku je hlavně mimo sezonu, my jsme využili půjčovnu Tigaki tours, kterou najdete hned naproti hotelu Blue Jay.

Majitelka je Němka, která mluví ale i anglicky, takže domluva není problém. Výběr aut je celkem pestrý, my měli domluvené Hyundai  i10, ale „naštěstí“ nebylo volné následující den, takže jsme dostali Hyundai Getz, které je přecejen trošku větší a navíc mělo klimatizaci, která se v letních dnech u moře opravdu hodí.

Tigaki Tours

Tigaki Tours 2

Samozřejmě pro větší rodiny je možnost zapůjčení i aut větších, 7-mi místných a pro páry bez dětí např. i Opel Astra Cabrio, pěkný vůz, ale ne když vám celý den svítí na hlavu slunce 🙂

Ceny jsou uvedeny v tabulce, za 2 dny jsme platili 87€. Čím více dní máte auto půjčené, tím vyšší je sleva.

Autopůjčovna Tigaki tours  Autopůjčovna Sixt

Chcete se vypravit na ostrov Kos? Vyberte si dovolenou z mnoha nabídek cestovních kanceláří zde.

Mimochodem, po ostrově se dá jezdit i autobusem, my jeli 2x do hlavního města, děti neplatí, dospělí 2€, takže cesta do Kos Town z letoviska Marmari a zpět vás vyjde na 8€.Do autobusu můžete nastoupit i zadními dveřmi, přijde průvodčí a platíte až za jízdy, takže obdoba jako když jedete vlakem v Čr.

Jízdní ád Marmari Kos