Výlety po ostrově Kos

Řecký kostelíček

Cestujte po ostrově sami

Delegát cestovní kanceláře Vám při své první schůzce v hotelu bude nabízet výlety pořádané a zařizované CK, stejně tak zapůjčení auta se Vám budou snažit doporučit s tím, že pokud si toto vše budete zařizovat sami, bude o nevýhodné, budete platit pojištění navíc atd.

Je dobré si tyto informace vyslechnout, ale vše si zařídit na vlastní pěst.

Výlety zařizované přes CK jsou dražší, stejně tak i půjčení auta. Proto v sekci Půjčovna aut na ostrově Kos se dočtete jak na to 🙂

Město Kos

Autobusy jezdí + – s deseti minutovým zpožděním, cesta trvá z letoviska Marmari 20-25minut, občas se zadaří že jede i klimatizovaný autobus, což v těch 40C vedrech je opravdu dobré. Ostrov Kos mapa je k dispozici vždy, když jedete autobusem a vystoupíte v hlavním městě u autobusového nádraží, tak mapu zdarma dostanete.

Město Kos je celkem malé, sice je tam dost památek ale pokud si na jejich prohlídku vyhradíte jedno odpoledne v pohodě se to dá stihnout. Určitě doporučuji navštívit přístav a pevnost kolem které se dá projít a během dne oceníte i částečný stín a možnost vykoupat se v moři, nebo alespoň osvěžit, i když pláž je tam kamenitá. Poté jsme prošli centrum, nemohla chybět návštěva asi jediného mekáče na ostrově a také místní tržnice, kde jsme pár věcí také nakoupili.

Kos náměstí
Kos přístav

Amfiteátr Kos
Amfiteátr Kos 2

Kefalos

Jediný větrný mlýn na ostrově, stojí ve stejném městě kde je letiště, tj. v Kefalosu.
Větrný mlýn ve městě Kefalos na ostrově Kos v Řecku

Asklepion

Asi největší památka na ostrově, Asklepion, historický antický objekt rozkládajícímu se na několika „podlažích“, celkem je nutné vyjít 3x asi 30 schodů než se dostanete na vrchol a uvidíte skoro třetinu ostrova. 🙂 Vstup 4€ za osobu, děti většinou nikde neplatí, naše mají věk 6 + 3. Pojedete-li autem vše je dobře značeno, není problém najít cílový bod.

Asklepion
Asklepion 2

Termální prameny

Poté jsme vyrazili na jihovýchodní část ostrova k termálním pramenům, cesta vede přes město Kos a pak stále po pobřeží. Přijedete na konec cesty, kde je parkoviště a cca 400m z kopce po prašné cestě, někteří lenoši toto jeli autem, ale není od věci se občas projít i když nahoru v tom vedru to je docela síla 🙂 Termální „jezírko“ má teplotu asi 50C a pomáhá na mnoho nemocí, kožních, dýchacích atd. My se smočili jen po kolena protože vzduch měl asi 40C a voda 50C takže nic moc osvěžujícího 🙂 Poté jsme se vydali hledat pláž, ale všude byly jen kamenité, takže jsme ještě jednou zajeli na Paradise beach 🙂

Termální prameny - Řecko Kos

Cestovní kanceláří doporučovaný výlet byl i do Turecka, což jsme ale z časových důvodů zamítli, celý den se trmácet po památkách ve skoro 50C vedrech by nebylo to pravé. Více by nás zajímal ostrov Kypr, u nás známý spíše víc jako daňový ráj než jako místo pro dovolenou, ale ten už je od ostrova Kos vzdálen moc, tak snad příště.

Oblíbené je také cestování po ostrově Kos na skútru.

Související:

Fakultativní výlety na Kosu