Pláže

Na ostrově je mnoho míst ke koupání, chcete-li ale nejlepší písčitou pláž, tak určitě navštivte pláž Paradise beach na druhé straně ostrova, autem z letoviska Marmari to je necelá hodina cesty, zde jsme strávili 2 krásná odpoledne, nebyly vlny ani nefoukal vítr, takže ideální odpoledne a hlavně lepší gyros než ve stánku na pláži jsme jinde na ostrově nejedli 😉

Ostrov Kos pláže

Paralia beach

Tu najdete v letovisku Marmari, je dlouhá, sice slunečníky s lehátky jsou placeny, ale když si tam dáte do stínu pod stromy svůj ručník, nikdo vám nic neřekne a máte to zdarma. A navíc, kdo chce zažít nejhezčí západ slunce na ostrově, je to právě na této pláži.

Tigaki beach

Pláž ve stejnojmenném letovisku, kde si najde každý to své. Pokud máte rádi ruch, lidi a zábavu, jděte si najít lehátko přímo v letovisku. Kdo má rád spíše klid a nechce platit za lehátko se slunečníkem, ten musí popojet dál od letoviska, kde stále pláž pokračuje, ale je zde dostatek stromů, klidu i místa u silnice.

Podívejte se na video, kde jsem tuto pláž také zachytil během výletu po ostrově.

Mastichari beach

Ne moc známá pláž, ale líbilo se nám tu také. Parkoviště je v „písku“, u pána u vstupu na pláž si koupíte za 6€ dvě lehátka a slunečník a dostanete vodu zdarma.

Camel beach

Kousek od Paradise beach je tato pláž, ale cesta k ní je dost prudká, takže doporučuji nechat auto na kopci a sejít k moři po svých.

Ostrov Kos nabízí mnoho dalších krásných pláží:

  1. Pláž Kefalos – Krásná pláž s bílým pískem a tyrkysovou vodou, obklopená skalami a útesy.
  2. Pláž Agios Stefanos – Méně známá pláž s klidnou atmosférou a krásným výhledem na sousední ostrovy.
  3. Pláž Marmari – Písečná pláž s klidnou vodou a několika bary a restauracemi v okolí.
  4. Pláž Psalidi – Oblíbená pláž s mnoha vodními sporty a krásným výhledem na turecké pobřeží.

Každá pláž na Kosu má své vlastní kouzlo a nabízí různé aktivity a možnosti pro relaxaci a odpočinek.

Související:

Aquaparky na Kosu