Marmari

Letovisko na severní straně ostrova, pár metrů k moři i do restaurace.

Marmari

Cesta od letiště trvá necelou půlhodinku klimatizovaným autobusem.

Příjezdová silnice do Marmari je dlouhá asi kilometr od hlavní silnice vedoucí přes ostrov.

Na obrázku vidíte schody k hotelu – vpravo, pláž je hned za křižovatkou, ani ne 50m od hotelu, dá se projít i zadem od hotelového bazénu a jste přímo na pláži.

I když v hotelu také vaří, lepší restaurace je naproti na křižovatce, na obrázku za bílým autem vlevo, jmenuje se Smiley’s.

Blue Jay Hotel (Marebello Beach resort)

Hotel Blue Jay

Je to podobně velký hotel jako když jsme byli na Korfu, majitel je starý pán, který je vysoký asi 150cm 🙂 a podle toho jak se vyspí pak se k mám chová, někdy nervák, někdy příjemný.

Ale stejně vetšinu času podřimuje vedle recepce na jeho kožené židli, takže se setkáte spíše s personálem, který je příjemný, od uklizeček které byly šťastné když jsme je ráno pozdravili Kaliméra (Dobrý den) až po číšníky nebo kuchaře.

Jídlo

Měli jsme polopenzi, snídaně byla od 7:30 do 9:30, menu bylo každý den stejné, džus pomerančový a třešňovo-vínový, příjemná chuť, čaj, káva (melta), mléko, lupínky (musli), jogurt bohužel nebyl. Bábovka, světlý chléb (bageta), salám, sýr, olivy, rajčata, marmeláda 2 druhy.

Pokud nebudete cestovat, ale strávíte dovču jen u hotelu nebo v okolí Marmari pak doporučuji zajít do restaurace Smiley’s naproti našemu hotelu, kde dělají opravdu velké porce a třeba gyros s hranolkami nebo klasický řízek (Schnitzel) nemá chybu.

Večeře jsou od 19 do 21h a jsou kontinentální, tj. vždy salát který si sami můžete nabrat z okurek, oliv, paprik, zeleného salátu či dresingu, několik chodů od těstovin, špaget, zapečeného masa, ryb, brambor, rýže atd. A vždy bylo ovoce, převážně hrušky nebo meloun.

Nápoje se u večeře platí, zde je pár cen co kolik stálo v hotelu.

Voda 1,5L – 1,5€ Džus 0,4L – 2€ Cola 0,3L – 2€ Pivo 0,3L – 2€ Mojito – 4€ Frapé – 2€

V katalogu CK bylo psáno že internet je pouze za poplatek, Wifi v hotelu je ZDARMA, sice nic moc rychlost ale jede, nejlepší signál je na recepci/ v restauraci, pár lidí mělo signál i u bazénu, na pokoj to bohužel nedosáhne.

Thalasea Beach hotel

Zde jsme bydleli během druhá naší dovolené na Kosu, parádní hotel s bazéném a písčitou pláží hned vedle. Sice je na jídlo nutné chodit do hotelu vedlejšího, původně Blue Jay, nyní se jmenuje Marebello Beach resort.

Nakupování

Možností pro nakupování v tomto letovisku moc není, kvůli tomu jeďte do hlavního města Kos.

V Marmari je několik minimarketů, kde se dají koupit všechny potřebné potraviny i pár kusů oblečení a pro děti k vodě i nafukovací matrace, slunečníky, stříkací pistole atd. 🙂

Supermarket Constantinos Supermarket Marmari