Fakultativní výlety

Na Kosu je k dispozici mnoho fakultativních výletů, díky kterým uvidíte nejkrásnější místa na ostrově a v jeho okolí.

Fakultativní výlety na Kosu

Výlet na sopku Nisyros

Nisyros je malý ostrov, který se nachází poblíž Kosu a je známý svou sopkou. Výlet na Nisyros vám umožní navštívit kráter sopky a projít se po kráterovém jezeře.

Výlet do Bodrumu

Bodrum je přístavní město v Turecku, které se nachází na druhé straně zálivu od Kosu. Během výletu do Bodrumu můžete navštívit historické památky, jako je Bodrumský hrad, a prohlédnout si místní bazary.

Výlet na ostrov Kalymnos

Kalymnos je sousední ostrov Kosu a je známý jako centrum šperkařství. Během výletu na Kalymnos se můžete projít po malebných uličkách, navštívit tradiční řemeslné dílny a ochutnat místní speciality.

Výlet na pláž Paradise

Pláž Paradise je jednou z nejkrásnějších pláží na Kosu a dojedete na ní lodí. Během výletu si užijete průzračné vody na této krásné písčité pláži.

Výlet na historické památky

Na ostrově Kos je mnoho historických památek, jako např. Asklepion, kde se v minulosti léčili nemocní lidé. Během výletu na historické památky, které jsou i v hlavním městě, si můžete prohlédnout zbytky starověké civilizace a zjistit více o historii ostrova.

Je důležité si vždy zkontrolovat ceny a možnosti fakultativních výletů předem, aby bylo zajištěno, že si vyberete výlet, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a zájmům.

Související:

Výlety po ostrově Kos